Poznań jest jednym z największych i najstarszych miast Polski, jego historia sięga drugiej połowy X wieku i prawdopodobnie to właśnie tu odbył się chrzest Mieszka I. Poza tym, jako ciekawostkę warto dodać, że to jedyne polskie miasto, które zostało wymienione w tekście hymnu Józefa Wybickiego. Oprócz bogatej historii Poznań zaoferować nam może wiele innych ciekawych atrakcji turystycznych, dlatego jest to miasto, które z pewnością każdy z nas powinien odwiedzić.

 

ATRAKCJE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Z pewnością Poznań to idealne miasto do spędzenia wolnego czasu nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Wraz z rodziną możemy udać się do poznańskiego ZOO gdzie najmłodsi będą mogli podziwiać różne gatunki zwierząt, a przy tym dobrze się bawić. Kolejnym miejscem jest nowo powstałe Muzeum Pyry gdzie animatorzy w zabawnych strojach opowiedzą historię o wielkopolskim przysmaku i przeniosą nas w kulinarny świat. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas to nie można pominąć jeziora Malta gdzie popływamy na pontonach, pogramy w mini golfa czy tez zrelaksujemy się na specjalnie wyznaczonym polu piknikowym.

 

POZNAŃ MIASTEM KULTURY

Jeśli lubimy kulturę i sztukę to Poznań na pewno sprosta naszym oczekiwaniom. Możemy udać się tu do Teatru Muzycznego, filharmonii czy opery. Każdego dnia wystawiane są tu spektakle i z pewnością każdy z nas znajdzie coś, co go zainteresuje. Spacerując po rynku i podziwiając zabytki na pewno umilą nam ten czas również uliczni grajkowie, których bardzo często można spotkać na poznańskich ulicach. Wyjątkowym miejscem jest również stare kino „ Muza” powstałe w 1908 roku i działające do dnia dzisiejszego.