Istnieje wiele powodów, dla, których warto zwiedzić Poznań. Przede wszystkim jest to miasto o bogatej historii, a co za tym idzie kryje w sobie wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Poznań- stolica Wielkopolski to także miasto bogate w różnorodne wydarzenia kulturowe i sportowe. Z pewnością przyjeżdżając tu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 

MIEJSCA W POZNANIU NA ŁONIE NATURY

Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt i natury to Poznań oferuje nam mnóstwo atrakcji z tym związanych. Przede wszystkim warto odwiedzić poznański Ogród Zoologiczny gdzie zobaczymy różnorodne gatunki zwierząt dzikich i egzotycznych, dowiemy się o nich ciekawych rzeczy i miło spędzimy czas na łonie natury. Poznańskie ZOO oferuje nam również takie atrakcje jak przejazd kolejką, park linowy oraz plac zabaw dla najmłodszych. Oprócz ZOO warto udać się także do parku Cytadela i pospacerować pięknymi alejkami w otoczeniu bogatej zieleni. Dla tych co interesują się historią na terenie parku znajdą dwie placówki muzealne- Muzeum Armii „Poznań” i Muzeum Uzbrojenia, które z pewnością warto zwiedzić.

 

NOWA ATRAKCJA POZNANIA

W stolicy Wielkopolski pojawiła się nowa atrakcja, którą koniecznie trzeba odwiedzić, a mowa tu o poznańskim Muzeum Pyry mieszczącym się w okolicy Starego Rynku. Chyba każdemu Poznań kojarzy się właśnie z symbolem ziemniaka, dlatego takiego muzeum nie mogło zabraknąć. Dla gości przygotowana została ścieżka dydaktyczna, podczas której dowiemy się skąd przybyły do nas ziemniaki i pojawiły się na naszych stołach.  Weźmiemy udział w wykopkach, a wyjątkowy klimat dopełnią specjalne stroje przewodników i unoszący się zapach pieczonych pyr.