Z pewnością duża część ludzi preferuje urlop wypoczynkowy odwiedzając nadmorskie miejscowości czy też te położone w górach. Jeśli jednak lubimy wypoczywać aktywnie, nie wybierając się w daleką podróż to Poznań stwarza nam takie możliwości. Nie tylko latem znajdziemy tu mnóstwo atrakcji, ale również zimą, a wszystko dzięki poznańskiej Malcie, Palmiarni, Miejskiemu ZOO oraz wielu innym ciekawym miejscom.

CO DOBREGO ZJEŚĆ W POZNANIU

Korzystając z atrakcji w Poznaniu na pewno z miła chęcią zjemy smaczny posiłek w klimatycznym lokalu. Skoro jesteśmy w stolicy Wielkopolski słynącej z takiego przysmaku jak pyry z gzikiem to nie możemy tego nie skosztować. Na poznańskim rynku z pewnością znajdziemy wiele dobrych restauracji, które serwują takie danie i na pewno nie będziemy zawiedzeni. Jeśli lubimy słodkie przekąski to warto udać się również do Muzeum Rogala, poznamy tu poznańskie tradycje i kulturę oraz skosztujemy pysznych rogali.

 

WYPOCZYNEK NA ŁONIE NATURY

Jeśli towarzyszy nam piękna słoneczna pogoda i chcielibyśmy wypocząć z dala od zgiełku hucznego centrum miasta to warto wiedzieć, że w Poznaniu istnieje jezioro i centrum rekreacyjne Malta.  Oferuje nam ono szereg atrakcji dla aktywnych i tych lubiących spacery oraz wypoczynek nad trawiastym brzegiem jeziora. Jeśli lubimy sport to znajdziemy tu wiele nadmalciańskich ścieżek dla joggerów, dwa parki linowe oraz kolejkę górską i wiele innych atrakcji. Natomiast gdy będziemy chcieli się odprężyć i coś przekąsić to znajdziemy tam również mnóstwo piwnych i kawiarnianych ogródków z klimatem. W sezonie letnim funkcjonuje tam kino na świeżym powietrzu oraz pole piknikowe. Myślę, że z pewnością każdy zazna tam odrobiny relaksu.